Młodnikowi marzyciele

Grupa wiekowa od 3 do 7 lat

Młodnikowi Marzyciele

Okres 3 – 7 lat jest bardzo ważny – dzieci są coraz to ciekawsze świata. Możemy w tym czasie zdiagnozować pojawiające się symptomy dysfunkcji. To właściwy czas by zacząć zapobiegać ich rozwojowi.

Również w tym wieku rozwija się mała i duża sprawność motoryczna. Ta pierwsza, mała – odpowiada za sprawność dłoni (chwytanie, ściskanie, łapanie), zaś druga to umiejętności ruchowe całego ciała (bieganie, skakanie). Aby ćwiczyć motorykę ważne jest dostarczanie bodźców zachęcających do podejmowania aktywności ruchowej.

Warsztaty prowadzone przez nas metodą twórczą pokazują dziecku, że nauka może stać się przyjemnością i nie musi być wcale nudna. Zachęcają do współpracy z rówieśnikami oraz stopniowego oswajania się z pracą w grupie.

Młodnikowi Marzyciele

Joga

W tym wieku ćwiczenia jogi są formą spontanicznej zabawy. Podczas zajęć dzieci z chęcią naśladują ruchy instruktorów. Zajęcia z jogi w grupie 3 – 7 lat pomagają w koncentracji, uczą cierpliwości. Kontrolując swoje ciało dzieci z zaciekawieniem wykonują asany naśladując pozycje zwierząt bądź figur. W dodatku dzieci uczą się tolerancji i akceptacji. To co, może naśladujmy dziś słonia?

Młodnikowi Marzyciele

Bajkoterapia

Forma tej zabawy pozwala odreagowywać dziecku napięcia, wyzwala w nim różne emocje. Ważnym elementem, który towarzyszy bajkoterapii jest odkrywanie osobowości dziecka oraz nawiązywanie pozytywnych relacji ze światem przyrody. Nić empatii nawiązana pomiędzy pedagogiem a dziećmi podczas tych zajęć sprawia, że dzieci są śmielsze, łatwiej jest nawiązać z nimi rozmowę.

Młodnikowi Marzyciele

Podróże do krainy fantazji

Podróż do krainy fantazji to forma ćwiczeń relaksacyjnych, która ma dobroczynny wpływ na dziecięcą psychikę i ciało. Dzięki muzyce i opowiadanej historii prowadzący kieruje uwagę dzieci do wewnątrz, a to pozwala zmienić aktywności zmysłów. Dziecko coraz bardziej zaczyna koncentrować się na przeżyciach, a nie na otoczeniu.

Młodnikowi Marzyciele

Muzykoterapia

Jest to forma terapii przez sztukę. Poprzez dźwięki dzieci mają możliwość bardziej swobodnego wyrażania swoich emocji. Jest elastyczna – dla nerwowego dziecka zajęcia te skutkują wyciszeniem, zaś dla niepewnego bądź nieśmiałego dziecka są idealnym bodźcem do pobudzenia. Muzykoterapia pomaga usprawniać dziecko motorycznie, rozwija pozytywne emocje. Śpiew i taniec skutecznie uwalniają radość i piękno dziecka. To co dziś zaśpiewamy?

Młodnikowi Marzyciele

Sensoryka i plastyka

Podczas tworzenia dzieci mogą wyrazić siebie, i to, czego nie są w stanie powiedzieć słowami. Rozwijamy ich wyobraźnię, pomagamy dzieciom działać w grupie i budować relacje z rówieśnikami.

Młodnikowi Marzyciele

Emocjonalnik

jak się dziś czujesz?

czy wiesz gdzie w Twoim ciele mieszka stres?

czy roztargnienie to również emocja?

czy to normalne, że odczuwasz gniew kiedy nie możesz znaleźć skarpetki?

Pytań wiele…. odpowiedzi jeszcze więcej…

Razem nazwiemy, nauczymy się rozróżniać i rozumieć emocje towarzyszące nam w codziennym życiu.

Młodnikowi Marzyciele

Młodnikowy Las

Młodnikowy Las to warsztaty dla młodszych i starszych! Na tych warsztatach wykorzystamy dary natury takie jak mech, kora, szyszki, patyki, liście i wiele innych. Stworzymy pejzaże, które później będą zdobić pokoje Waszych pociech. Damy upust wyobraźni i emocjom.

Młodnikowi Marzyciele

DIY - zrób to sam

Rękodzieło to pasja poznawania, głębokie rozwijanie kreatywności, wpadanie w stan euforii. Warsztaty z rękodzieła pozwalają dziecku na bycie oryginalnym, bycie sobą. I za to bycie sobą rękodzieło zdobywa serce każdego dziecka z osobna, jak i często dorosłe osoby. To rozwijanie umiejętności manualnych oraz praca nad wrażliwością dziecka.


Umów się z specjalistą

Masz pytania? Chcesz zapytać o wolne terminy?

Miejska Osada Rozrywki i Edukacji

Młodnik to my, to miejsce gdzie dzieci mogą wzrastać, rozwijać się i zdrowo konkurować o dostęp do wiedzy i zabawy.