Młodnikowi Podróżnicy

Grupa wiekowa od 6 do 11 lat

Młodnikowi Podróżnicy

Wiek 6 – 11 lat to przełomowy wiek, kiedy w życiu dziecka pojawia się coś zupełnie nowego, dotąd nieznanego – rozpoczyna sie szkola.

Dziecko poszukuje autorytetu, a jego relacja z rówieśnikami jest wzmożona. Jest bardziej samodzielne, chce, aby traktowano go poważnie. Dzieci są różne. Mają różny temperament, zainteresowania, inną wrażliwość.

Podczas warsztatów z najstarszą grupą wiekową wzmacniamy dotąd nabyte umiejętności, wspieramy je w dalszym poznawaniu świata. Doskonalimy umiejętności społeczne dzieci.

Młodnikowi Podróżnicy

Joga

W wieku przedszkolno – szkolnym dzieci sporo czasu dzieci spędzają w pozycji siedzącej. Brak ruchu skutkuje wadami postawy, różnorodnymi dysproporcjami. Dzięki zajęciom jogi młody, dynamicznie rozwijający się organizm dziecka kształtuje prawidłową postawę. Wzmacniane są mięśnie, a przy okazji ćwiczenia te mają korzystny wpływ na psychikę dziecka – wyciszają, uspokajają.

Młodnikowi Podróżnicy

Kartonlandia

Kartonlandia to idealne warsztaty dla młodszych i starszych! Znacie Boba Budowniczego? Założę się, że tak! I to są właśnie warsztaty dla małych budowniczych. Bo kto nie lubi bawić się w architekta? Wieże, domy i ogrody… Dla każdego coś dobrego.

Młodnikowi Podróżnicy

Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie to zabawa, a kto nie lubi szaleć. Dzieci wręcz uwielbiają. Poza zdrowotnym aspektem, sama zabawa wynikająca z obracania się, przechodzenia z nóżki na nóżkę jest wielką frajdą. Poszalejmy więc trochę i tanecznym krokiem wzmocnijmy mięśnie nóg, pleców oraz ramion.

Młodnikowi Podróżnicy

Mapa myśli

Mapa myśli to innowacyjny sposób przedstawiania niektórych zagadnień ułatwiający naukę.

Ma na celu przyspieszyć pracę i dać lepszy efekt zapamiętywania. 

Do tworzenia mind map używa się rysunków i krótkich haseł. 

Mapa powinna być: przejrzysta, czytelna, kolorowa, zwracająca uwagę na najważniejsze rzeczy – istotne dla twórcy.


 

Młodnikowi Podróżnicy

TUS

Podczas Treningu Umiejętności Społecznych dzieci uczą się, jak kształtować swoją samoocenę. Warsztaty te prowadzą dziecko ku lepszemu funkcjonowaniu społecznemu, lepszej komunikacji oraz pracy w grupie. Zajęcia skłaniają do pracy nad sobą. Uczą, jak zachowywać spokój w trudnych i niekorzystnych sytuacjach.

Młodnikowi Podróżnicy

Młodnikowy las

Młodnikowy las 🌲to warsztaty dla młodszych i starszych! Na tych warsztatach wykorzystamy dary natury takie jak mech, kora, szyszki, patyki, liście i wiele innych. Stworzymy pejzaże, które później będą zdobić pokoje Waszych pociech. Damy upust wyobraźni i emocjom.

Młodnikowi Podróżnicy

DIY - zrób to sam

Połączenie przyjemnych chwil, świetnej zabawy i aktywnego rozwoju – przedstawiamy najbardziej kreatywne zajęcia, które dzieci wprost uwielbiają (nasza kadra również). Stwórzmy coś niesamowitego!

 

 

Młodnikowi Podróżnicy

Zabawy z klockami LEGO we współpracy z Edukido

Jesteśmy profesjonalistami, ale nie zamykamy się tylko na naszą Osadę. Współpraca z Edukido daje możliwość stworzenia niepowtarzalnych warsztatów. Dzięki nim zdobywanie wiedzy oraz poznawanie zagadnień związanych z przedmiotami szkolnymi jest jeszcze prostsze!

Młodnikowi Podróżnicy

Zajęcia laboratoryjne

Wspólne eksperymentowanie uwalnia ciekawość i podziw w dzieciach. Zajęcia są w pełni bezpieczne, uczą dzieci odpowiedzialności, zasad bezpieczeństwa oraz wprowadzają w świat nauk ścisłych.

Umów się z specjalistą

Masz pytania? Chcesz zapytać o wolne terminy?

Miejska Osada Rozrywki i Edukacji

Młodnik to my, to miejsce gdzie dzieci mogą wzrastać, rozwijać się i zdrowo konkurować o dostęp do wiedzy i zabawy.